select found_rows() as rows
1064: You have an error in your SQL syntax; check the manual that corresponds to your MariaDB server version for the right syntax to use near 'rows' at line 1
select found_rows() as rows
1064: You have an error in your SQL syntax; check the manual that corresponds to your MariaDB server version for the right syntax to use near 'rows' at line 1
Wizyta u dermatologa - co warto wiedzieć? - Zielone biuro
Proszę czekać...
zamknij

Wizyta u dermatologa. Co warto o niej wiedzieć ?

 Warto jednak nie decydować się jedynie na ,,zaleczenie" zmiany skórnej domowymi sposobami bądź jej zupełne ignorowanie. Mogą one świadczyć o początkach poważnych chorób, dlatego warto nie zwlekać i umówić się na spotkanie z dermatologiem. 

Do dermatologa można umówić się zarówno przez Narodowy Fundusz Zdrowia jak i prywatnie. Bez względu na to jaką formę się zdecydujesz, warto mieć na względzie kilka aspektów, o których warto pamiętać podczas wizyty. Elementarna wiedza pozwoli bowiem nie tylko otrzymać pełniejsze świadczenie, ale również ułatwi proces eliminowania problemu zdrowotnego. 

Dogodna data wizyty

Wizyta u lekarza, w tym dermatologa stanowi zazwyczaj źródło stresu i krępacji. Z tego powodu warto przygotować się psychicznie na odwiedziny u specjalisty, aby w trakcie spotkania móc w sposób rzetelny opowiedzieć o swoim problemie oraz przyjąć wszystkie informacje od lekarza. Warto więc umówić się na wizytę z wyprzedzeniem oraz w porze dnia dogodnej dla pacjenta. Jego umysł nie powinien być wówczas zmęczony, dzięki czemu łatwo zapamięta wskazania dermatologa (https://salvemedica.pl/dermatologia). 

Bądź przygotowany do konsultacji

Aby otrzymać rzetelną obsługę przez dermatologa, pacjent powinien na początku podać cel wizyty - rodzaj dolegliwości, moment pojawienia się pierwszych objawów i w jaki sposób one przebiegają. Ocena lekarska będzie także pełniejsza, gdy dermatolog zapozna się z poprzednimi wynikami badań. Warto więc mieć je przy sobie podczas wizyty. Należy także nie zatajać informacji na temat przyjmowanych leków, przebywanych chorób i uwarunkowań genetycznych rodziny. Te informacje mogą przyspieszyć diagnozę oraz ewentualne zalecenia lekarskie, dlatego warto jest o nich pamiętać. 

Przyjdź na wizytę bez makijażu

Do konsultacji dermatologicznej warto też przygotować się pod kątem praktycznym. Jeśli zmiany skórne są widoczne na twarzy, pacjent nie powinien ich zakrywać makijażem w trakcie wizyty. Choć może być to krępujące dla pacjenta - dla dermatologa nie będzie. Ułatwi mu za to precyzyjne określenie problemu oraz wystawienie diagnozy i dalszych zaleceń. Warto też nie przykrywać zmiany kremem lub maścią, gdyż nałożone preparaty mogą uniemożliwić pobranie próbki do badań. 

Nie wierz internetowi

Na wszelkiej maści forach można nie tylko przeczytać opisy chorób oraz komentarze internautów, ale także skonsultować się z lekarzem na czacie. W pierwszym odruchu pacjenci dość często sięgają po tego typu rozwiązanie, aby wstępnie zdiagnozować swoją przypadłość. Warto jednak mieć na względzie, iż nie każde źródło internetowe jest wiarygodne. Prawdziwą diagnozę można otrzymać jedynie u specjalisty podczas wizyty. Z tego względu nie należy bezwzględnie ufać internetowym opiniom w zakresie przypadków medycznych. 

Artykuły

Zmiany skórne u dorosłych

Dodano: 05.08.2015
Często sądzimy, że pewne choroby i dolegliwości mogą dotyczyć tylko wybranej grupy ludzi. Tak jest przecież z trądzikiem.